V rámci přednášek Design Computing II se představí přední evropští odborníci na počítačové navrhování

Nejen studenti a studentky, kteří si zapsali předmět Design Computing II, se mohou setkat s předními evropskými odborníky na počítačové navrhování a konzultovat své projekty. Jejich online účast na výuce je totiž možná díky finanční podpoře z EuroTeQ Teaching Fund a je otevřena všem zájemcům.

Ústav modelového navrhování zve všechny zájemce o návrhové výpočetní technologie a strategie na online setkávání s předními evropskými odborníky na tuto oblast. V rámci předmětu Design Computing II  nabídne díky podpoře z EuroTeQ Teaching Fund tyto přednášky:

• 18. 2. od 9–10 René van Zuuk: Challenge for the course
  •  3. 3.  od 9.30–10 Gijs Rikken (MVRDV): Carbonscape tool MVRDV
  •  3. 3. od 11–11.30 Theodore Dounas (RGU Aberdeen): Blockchain
  • 18. 3. od 9.30–10 Gijs Joosen (Royal Haskoning): Parametric design/design computing in practice
  •  1. 4. od 9.30–10.30 Sander Dorleijn (ABT): The importance of Entrepreneurship
  • 29. 4. od 9.30–10.30 Peter Buš (Kent University, Singapore Future City Lab): Research and architecture

První přednáška Reného van Zuuka je určena především zapsaným studentkám a studentům. Ti budou mít za úkol navrhnout a vytvořit organický pavilon. Podmínkou však bude, že mohou použít jen standardní rovné prvky (nosníky, panely, výrobky atp.) nikoliv 3D tisk. Studenti dále musí prokázat, že jejich návrh vytváří méně než 3 % odpadu. Jak to co nejlépe vyřešit, jim můžou pomoci přizvaní odborníci.

Za obsah této stránky zodpovídá: doc. Ing. arch. Dana Matějovská, Ph.D.