Akademický senát FA ČVUT vyslovuje podporu iniciativě Hodina pravdy

Prohlášení Akademického senátu Fakulty architektury ČVUT v Praze

Akademický senát FA ČVUT vyslovuje podporu iniciativě „Hodina pravdy“, která upozorňuje na problémy financování sociálněvědních a humanitních oborů na vysokých školách v České republice a požaduje důstojné podmínky pro univerzitní výuku humanitních a společenských věd.

Ztotožňujeme se také s prohlášením České konference rektorů ze dne 24. 3. 2023, které vyjadřuje znepokojení nad aktuálním stavem financování vysokého školství, jež navzdory Programovému prohlášení Vlády ČR zažívá reálný pokles finančních prostředků.

Akademický senát FA ČVUT se proto připojuje k výzvám Vládě České republiky, a to jak
k otevření dialogu o plnění Programovému prohlášení Vlády ČR, tak k řešení dlouhodobého podfinancování uměleckých, sociálněvědních a humanitních oborů na vysokých školách v České republice.

V Praze dne 29. 3. 2023

Za obsah této stránky zodpovídá: doc. Ing. arch. Jan Jakub Tesař, Ph.D.