Love more love. Fakulta architektury ČVUT vydala ročenku

Důraz na kvalitu, pestrost, otevřenost, propojování. Koncept ročenky Fakulty architektury ČVUT v Praze odráží směřování školy pod jejím novým vedením.

Ročenka vychází vždy v průběhu následujícího akademického roku a ambicí nové edice je maximálně využít pohled do zpětného zrcátka. Novinkou je institut hostujícího kurátorského týmu, který každý rok v jiném složení nahlédne na školu a na základě jím zvoleného klíče odprezentuje užší výběr projektů, který doplní autorským komentářem. V průběhu času tak škola získá pestrou škálu osobitých perspektiv.

Letošní kurátorský tým ve složení studentky magisterského stupně Markéty Kanyzové, pedagožky Petry Kunarové a doktoranda FA Davida Neuhäusla se ponořil do stovek školních prací, které v rámci třech oborů (Architektura a urbanismus, Krajinářská architektura, Design) v roce 2021–22 na fakultě vznikly, a vybral bezmála 30 z nich, které svou kvalitou vystupují.

Z prací vyzařuje bohatost přístupů, um a nadšení studentek a studentů, láska k profesi i k učení.

Ročenka v podobě magazínu většího formátu umožňuje detailně prezentovat jednotlivé plány a obrazy. Čtenář se tak může hlouběji ponořit do světa studentské, pedagogické i vědecké tvorby.

Letošní kurátorské téma LOVE MORE LOVE doprovází a zesiluje svými kresbami a fotografiemi ilustrátor Darjan Hardi. Kromě kurátorského výběru čtenář v ročence nalezne souhrn nejdůležitějších událostí akademického roku, vydaných publikací nebo rozsáhlý index ateliérových zadání.

Ročenku můžete zakoupit ve vybraných knihkupectvích (Page Five, Kavka Book, Juditina věž) a v síti KOSMAS.

ROČENKA FA ČVUT 2021–22

LOVE MORE LOVE!

Iniciátor: Dalibor Hlaváček
Ediční rada: Dalibor Hlaváček, Kateřina Rottová, Jan Stibral, Marek Nedelka
Editor: Jan Stibral
Kurátorky a kurátor: Markéta Kanyzová, Petra Kunarová, David Neuhäusl
Texty rozhovorů: Pavel Fuchs, Markéta Kanyzová, Petra Kunarová, David Neuhäusl
Fotografie: Martin Čeněk, Štěpán Hon, Michaela Kocianová, Lubomír Kotek, Jiří Ryszawy, Václav Suchan a archiv autorů
Ilustrace a analogové fotografie: Darjan Hardi
Grafický design a sazba: Marek Nedelka
Nakladatel: České vysoké učení technické v Praze
ISBN: 978-80-01-07082-6
Popis: 1x kniha, brožovaná, 176 stran, česky
Rozměry: 240x330 mm
Rok vydání: 2022

Za obsah této stránky zodpovídá: Ing. arch. Kateřina Rottová, Ph.D.