Druhé místo v soutěži 2018 – Future of Europe získal Patrik Mareš

Patrik Mareš, student FA ČVUT, získal druhé místo v mezinárodní výtvarné soutěži na téma 2018 – Future of Europe, vyhlášené k stému výročí vzniku Československa Radou pro mezinárodní vztahy spolu s Ústavem mezinárodních vztahů a Friedrich-Ebert-Stiftung. „Architektura, to je důmyslná práce, ve které se musí skloubit funkce a krása. To kdyby se podařilo politikům, tak by bylo super“, řekl Mareš na otázku, jak vidí budoucnost Evropy on.
Patrik Mareš - 2. místo v soutěži Future of Europe

Cílem soutěže, do které se přihlásilo celkem 151 studentů vysokých výtvarných a uměleckých škol z 24 zemí Evropy, bylo přispět k debatě o budoucnosti Evropy. Soutěžící vyjadřovali tvůrčím způsobem na plakátech formátu 100 x 70 cm svou představu o budoucím směřování Evropy.

Výsledná umělecká díla jsou od 1. do 31. srpna 2018 vystavena v Centru současného umění DOX.

Podívejte se na reportáž ČT v Událostech v kultuře.

1. místo v soutěži získala Julie Dítětová, Univerzita J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, Fakulta umění a designu

3. místo v soutěži získal Matěj Stejskal, Univerzita J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, Fakulta umění a designu

Za obsah této stránky zodpovídá: Ing. arch. Kateřina Rottová, Ph.D.