Zprávy

Architektura, jazyky, geometrie i kreslení. Podzimní nabídka kurzů

Máte zájem o architekturu a design, chcete zdokonalit své dovednosti v kreslení nebo vás láká svět nemovitostního developmentu? Fakulta architektury ČVUT i letos přichází s nabídkou přípravných a jazykových kurzů, odborných seminářů i zajímavých přednášek v rámci Univerzity třetího věku. V pondělí 30. 9. zahájí cyklus Architektura 1945-1989 přednáška Marie a Jana Kordovských připomínající stavby manželů Machoninových.

Přípravné kurzy se týkají převážně uchazeček a uchazečů o bakalářské studium, a je možné je absolvovat za poplatek. V nabídce jsou kurzy kreslení, figurální kresby, večerní přípravné kurzy designu nebo kurz geometrie a prostorové představivosti, vhodný zejména pro uchazeče a uchazečky, kteří na střední škole neprošli výukou deskriptivní geometrie.

Profesně orientované kurzy se zaměřují na prohloubení dílčích odborných znalostí pro získání nové odborné kvalifikace. V říjnu startuje další ročník kurzu Development nemovitostí – budova. V deseti dnech za semestr se zkušenými přednášejícími z praxe a ve spolupráci s dalšími účastníky z řad developerů, zaměstnanců veřejné správy, architektů, realitních makléřů a dalších profesí získají posluchači a posluchačky unikátní příležitost pro prohloubení vlastních znalostí, zapojí se do mezioborové diskuse a networkingu. Kurz je zakončený mezinárodně uznávaným mikrocertifikátem.

Univerzita třetího věku je určena pro zájemce a zájemkyně starší 55 let. FA jim nabízí především témata z dějin architektury nebo výuku kreslení. Zájemci a zájemkyně o studium italštiny se mohou zapsat do kurzu Itálie nejen z jazykového hlediska, ve kterém se virtuálně projdou i po méně známých kulturních památkách. Součástí je také základní slovní zásoba a konverzační obraty potřebné pro turistiku. Proměny pražské architektury seznámí zájemce a zájemkyně teoreticky i prakticky s nejslavnějšími pražskými památkami, kurz probíhá v češtině a francouzštině nebo němčině. Krajina a město zobrazené suchým pastelem pak studující v 10 lekcích naučí, jak rychle a efektivně zvládnout základní principy kresby městského prostoru pastelem.

Ústav teorie a dějin architektury připravil pro univerzitu třetího věku a studující cyklus Architektura 1945–1989. Zaměří se na období česko-slovenské poválečné tvorby, která bojovala se specifickými technologickými, materiálními i procesními omezeními. Přesto se mezi ní najdou díla srovnatelná se zahraniční produkcí. Právě ta se představí během 10 přednášek a dvou exkurzí – do budovy bývalého Federálního shromáždění a hotelu Intercontinental.  

Kompletní přehled kurzů najdete na stránce Celoživotního vzdělávání FA.

Za obsah této stránky zodpovídá: Ing. arch. Kateřina Rottová, Ph.D.