Publikace

Lokální sociokulturní podmínky

doc. Ing. arch. Petr Kordovský

Soudobé město je komplexem hmotného, ale i nehmotného prostředí, složitě členěným v terénu fyzickými projevy. Zároveň je obrazem v myslích svých obyvatel, návštěvníků, uživatelů i vnějších distančních pozorovatelů. Pro porozumění tomuto obrazu je třeba vytvářet a používat nástroje, které sledují jednotlivé prvky prostředí. Tyto nástroje jsou k dispozici na různých místech a z nejrůznějších zdrojů, ale málokdy jsou využívány společně. Samotná práce je založena na sběru podkladů o terénních, technických, archivních a technologických metodách využívání dat (Big Data Computing). Směřuje k apriorní představě, že je možné se přiblížit pochopení prostředí jako základu pro tvůrčí a informované rozhodování.Lokální sociokulturní podmínky.