Publikace

Laurus – soutěž studentů krajinářské architektury

Ing. Romana Michalková, Ph.D.

Laurus má za cíl nezávislý pohled na kvalitu výuky krajinářské architektury za uplynulý rok a motivace studentů a učitelů skrze srovnání mezi jednotlivými ateliéry a školy. Soutěž vznikla na Fakultě architektury na ČVUT v Praze a v covidové době se rozšířila do dalších škol. V současné době se soutěže účastní studenti všech ročníků bakalářského a magisterského studia všech škol v České a Slovenské republice. Nezávislá porota je složena z odborníků z praxe (architekt-urbanista, krajinářský architekt a praktik z realizační firmy), kteří neučí na žádné ze zúčastněných škol. Soutěž má dvě kola (nominační a hodnotící). Práce se řadí do čtyř kategorií dle velikosti území: malé měřítko, střední měřítko, velké měřítko a krajinářské gesto. Součástí je putovní výstava prací. Na vernisáži dostane vítěz každé kategorie vavřínový věnec a finanční odměnu, na které se podílejí sponzoři.