Lidé

prof. Akad. arch. Vladimír Soukenka

vedoucí Ústavu interiéru a vedoucí ateliéru Soukenka

Absolvent VŠUP v Praze. Po studiu v ateliéru prof. Josefa Svobody se věnoval profesi scénografa v divadlech, Laterně magice a České televizi. Od roku 1990 působí na FA ČVUT jako pedagog, kde byl v roce 2007 jmenován docentem. V roce 2017 pak byl jmenován profesorem v oboru vizuální komunikace na UJEP v Ústí nad Labem. Člen poradního sboru generálního komisaře pro Expo 2015 v Miláně a 2020 v Dubaji. Přednáší architekturu staveb pro kulturu a předmět Interiér III o multimediální tvorbě. Vede Ústav a ateliér interiéru. Od roku 2002 je stále architektem mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha.

Festival Zlatá Praha 2017, scéna závěrečného předávání festivalových cen, přímý přenos ČT, režie – Michal Čech, 2017
Bohuslav Martinů – Ariadna, ČT, 1994
Gustav Mahler – Gala Nordijsk film a ČT, 2010