Lidé

Mgr. Dita Jahodová

Ombudsmanka FA

Vystudovala genderová studia na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy (dále FHS UK). Následně do roku 2018 působila jako interní doktorandka na Katedře sociologie Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity, externě vyučovala na Katedře genderových studií FHS UK a pracovala jako výzkumná pracovnice v Centru pro studium dlouhověkosti a dlouhodobé péče při FHS UK. Zaměřovala se na témata spojená s péčí, tělem a tělesností, stigmatizací, LGBTIQ problematikou a intersekcionalitou genderu a etnicity ve vzdělávání. Zároveň se dlouhodobě zabývá rovnými příležitostmi, diverzitou, rovným odměňováním a slaďování pracovního a osobního života. Má zkušenosti s realizací genderových auditů na vysokých školách a výzkumných ústavech i u zaměstnavatelů ze soukromé a státní sféry. Je zakládající členkou Genderové expertní komory ČR a podílela se na vzniku Standardu genderového auditu.

Kromě funkce ombudsmanky na FA ČVUT působí též na Ministerstvu práce a sociálních věcí jako externí expertka na analýzy rovného odměňování žen a mužů a jako nezávislá konzultantka.

Za obsah této stránky zodpovídá: Ing. arch. Kateřina Rottová, Ph.D.