Ateliéry

ZAN Kordovský

Maximálně minimální třeba studentské bydlení ve Štupartské

LS 2024

Zadání

Historické jádro města pomalu přichází o stálé obyvatele. Vytlačuje je z něj zejména nedostatečná vybavenost, kdy běžné obchody nahrazují obchody se suvenýry, alkoholem a konopnými produkty. Jejich byty se mění v Airbnb noclehárny pro zahraniční turisty nebo luxusní bydlení.

Pokusme se tento trend zvrátit.

Budeme hledat bydlení na hranici možného, budeme zkoumat, co vlastně potřebujeme pro život ve velkém městě.

Na malé rohové parcele s výhledem na věže Týnského chrámu budeme navrhovat příjemné a současné bydlení. Třeba pro studenty. Bydlení v domě, který bude respektovat a hovořit se svými sousedy z 19. století.

V domě, který pomyslně uzavře Štupartskou ulici, která měla ambice dojít až na Náměstí republiky, jenže z ambice zůstal jen průchod v jednom ze sousedních domů.

V domě v centru města, odkud je to všude blízko.

V místě bývalé klášterní zahrady a kdysi tajemného Templu.

Za obsah této stránky zodpovídá: doc. Ing. arch. Petr Kordovský