Ateliéry

Spolu:bydlení

LS 2024

Zadání

Z dětského domova do dospělosti.

V letním semestru budeme navrhovat studentské bydlení inspirované Brněnským projektem Symbios, který běží pod Fakultou Sociálních studií Masarykovi univerzity a v domě na Křenovci poskytuje domov šestnácti studentům. Půlku z nich tvoří mladí dospělí, kteří právě opustili dětský domov a druhou půlku tvoří studenti Masarykovi univerzity.

Bydlení se pro nás stane prostředkem jak do společnosti začlenit ty na které systém zapomněl. Zjistíme jak může vypadat domov pro někoho kdo se nemá kam vrátit. Budeme pátrat po alternativních modelech spolubydlení, které jsou v zahraničí běžné, ale u nás jde o hudbu budoucnosti. Využijeme všechny možnosti, které se nám jako architektům nabízí abychom prozkoumali hranice sdíleného a soukromého.

Místo

Vnitroblok v Holešovicích. Pozemek v majetku hlavního města Prahy na kterém stojí objekt bývalé mateřské školy “U Průhonu”, která byla v roce 2006 kvůli právním sporům uzavřena a zůstává opuštěná.

• bytová jednotka 47m2
  • atelier 32 m2