Vlastní konferenci na FA předcházela odborná exkurze a workshop, vedená Zuzanou Štemberovou a Evou Jeníkovou z FA, s účastí Dagmar Šubrtové, umělkyně a pedagožky a Barbory Mullerové, která se věnuje metodě deep mapping a psychotestům krajiny.
/ 23. 10. 12:00 – 18:00
Odborná exkurze a workshop
V postindustriální krajině bývalých důlních oblastí Kladna (Dubí, Mayrau, Poldi). Program bude zaměřen na zapojení smyslů na zkušenost vnímání environmentální estetiky, včetně jejích historických podob a sociálních funkcí a hledání vztahu mezi přírodní a postindustriální estetickou hodnotou konkrétní krajiny, s použitím metody „deep mapping“.
Workshop probíhal v češtině, vstup byl pro studenty zdarma, po registraci.
/ 24. 10. 9:00 – 17:00
Konference
místo konání:
Fakulta architektury ČVUT
Thákurova 9, Praha 6
místnost 152
Tři bloky odborných a doktorandských příspěvků následovaly tematické diskuse a závěrečná moderovaná debata o současných oborových tendencích a jejich mezioborových kontextech. Konference probíhala v českém a anglickém jazyce. Vstup na konferenci je zdarma, podmínkou je vždy registrace.
Hlavní mluvčí:
- / Martin Prominski, profesor Leibniz University Hannover, DE s přednáškou “What kind of Aesthetics for Landscape Architecture in the Anthropocene?”
- / Vincent de Boer, kurátor Stroom den Haag / městské kanceláře pro umění ve veřejném prostoru v Haagu, NL
- / Karolína Pauknerová, Centrum pro teoretická studia AV ČR, filosofka
- / Jana Tichá, teoretička a kritička architektury, pedagožka FA ČVUT
- / Vladimír Sitta, krajinářský architekt, pedagog FA ČVUT
- / Jitka Hlaváčková, kurátorka Galerie hlavního města Prahy
Výstupy konference budou zveřejněny ve sborníku abstraktů, doktorandské příspěvky (texty o délce 2000-4000 znaků) budou publikovány v recenzovaném sborníku popř. zvláštním čísle odborného časopisu). Z konference bude pořízen videozáznam.