Výzkumné projekty

Dřevostavby a dřevo jako konstrukční a designový prvek.

Vrbová, P.
Publikováno v
In: Dřevostavby a dřevo jako konstrukční a designový prvek. Praha: Czech Technical University in Prague, 2020. p. 42-48. ISBN 978-80-01-06788-8.
Anotace
Filosofie zdravého bydlení je stará již několik desítek let a poslední dobou čím dál tím více sílí a nabývá na významu. Zdravé bydlení je úzce spjato se zdravým vnitřním mikroklimatem budov. K tomu, abychom ho v dřevostavbách zajistili, musíme dobře volit skladbu konstrukce, což souvisí se správnou volbou izolačního materiálu. Tento příspěvek si klade za cíl upozornit na novodobou tenkovrstvou izolaci, která může být v mnohých specifických situacích dobrým řešením jak pro difuzně otevřené, tak i pro difuzně uzavřené konstrukce dřevostaveb.
Prokopová, L. ed. - Bošová, D. ed. - Schulzová, K. ed., - Vrbová, P. ed.
Publikováno v
Praha, 2020-09-08. Praha: Czech Technical University in Prague, 2020. ISBN 978-80-01-06788-8.