Výzkumné projekty

Navrhování Architektonických Prostorů v NEOS VR ve Virtuální Realitě pro Vzdělávání Online na Dálku.

V našem projektu jde o způsob navrhování architektonických prostorů pro virtuální setkávání avatarů online ve virtuální realitě v sociální platformě NEOS VR. NEOS VR byl vyvinut na fakultě FIT ČVUT. Pomocí virtuální reality a testování 3D modelů architektury s VR headsetem v programu NEOS VR, můžeme navrhovat a zkoumat architektonická prostředí pro vzdělávání ve virtuální realitě. Představme si, že dnešní software Microsoft Teams pro online výuku nahradí sociální sít ve VR, tj. 3D architektonické prostředí, kde se budeme setkávat online v tělech avatarů. Cílem našeho projektu je využít a ukázat nové formy architektonické prezentace pro digitální modelování pomocí virtuální reality ve spolupráci s Fakultou informačních technologií, FIT ČVUT.