Výzkumné projekty

Kastlová, V.
Publikováno v
In: Udržitelné zdroje energie jako integrální součást návrhu domu - týmová spolupráce na projektu pod vedením architekta. Praha: České vysoké učení technické v Praze, Fakulta architektury, 2
Anotace
Multimediální sekce týmu ČVUT byla dva roky s kamerou u práce týmu, který se z pár nadšených studentů rozrostl k několika desítkám. Zaznamenávali jsme vývoj projektu, spolupráci, koordinaci, vzestupy, pády i problémy. Nemilosrdné Slunce dalo v kalifornském finále týmu pouze deset východů a západů k postavení AIR House, který musel obstát v deseti disciplínách. Nahlédněte s námi do zákulisí práce týmu složeného ze studentů napříč fakultami ČVUT, různých povah, názorů a zkušeností jako obrazu nové nastupující generace českých architektů a inženýrů.
Kirovová, L.
Anotace
V soutěži Solar Decathlon 2013 se utkalo 19 týmů z různých částí světa. V solárním městečku bylo k vidění 19 názorů na solární udržitelnou architekturu a 19 možných řešení a reakcí, jak nejlépe uspět v 10-ti soutěžních disciplínách. Solar Decathlon není jen přehlídkou dvouleté práce týmů zhmotněné do jejich domů. Jeho cílem je rozproudit debatu o trvale udržitelném vývoji a využití solární energie, jak na akademické půdě, tak mezi širokou veřejností a především inspirovat k mezioborové spolupráci. Jak si jednotlivé týmy se zadáním poradily a jak jejich domy vypadaly?
Čeněk, M.
Anotace
Tým ČVUT pro soutěž Solar Decathlon 2013 navrhl a realizoval projekt s názvem AIR House, postavený ve své finální podobě na principu „domu v domě“. Vítězstvím v kategorii Architektura a druhým místem v disciplíně Technika vzbudil poměrně jednoznačný dojem, že se podařilo docílit integrálního – tedy holistického – návrhu a v řešení stavby propojit architektonické pojetí stavby s technikou, energetickým konceptem i dalšími obory. Bylo tomu skutečně tak? Jak probíhal vývoj návrhu AIR House a jak se dařila spolupráce týmu? Jak ovlivňuje architektonické řešení úspěšnost ostatních disciplín?
Hlaváček, D.
Anotace
Náš tým se musel při návrhu i realizaci AIR House vyrovnat s výzvami, které představovala doprava domu na vzdálenost 10.511 námořních mil. Jak dostat do tak technicky přesného a standardizovaného předmětu jako je námořní kontejner něco tak nestandardního jako je AIR House?
Rottová, K. ed.
Publikováno v
Praha, 2013-12-03. Praha: České vysoké učení technické v Praze, Fakulta architektury, 2014. ISBN 978-80-01-05464-2.
Hlaváček, D.
Anotace
Na jaře 2012 se tým ČVUT probojoval do finále soutěže Solar Decathlon 2013. Tím odstartovala intenzivní dvouletá práce bezmála 30-ti členného týmu studentů a mladých akademiků, zkušenost, která mnohým z nich změnila život. Co je soutěž Solar Decathlon, proč jsme se jí rozhodli zúčastnit a co nám soutěž dala?