Výzkumné projekty

Týden vědy a výzkumu V

Konference nových doktorandů, konference starších doktorandů a výstava posterů v oborech Architektura, teorie a tvorba; Urbanismus a územní plánování; Architektura, stavitelství a technologie; Dějiny architektury a památková péče. Konference se koná každoročně. V letošním roce bude navíc obohacena o prezentací vědeckých výsledků fakulty veřejnosti v rámci evropské Noci vědců, která se koná 30. 9. 2016. Týden vědy a výzkumu doktorandů Fakulty architektury ČVUT se letos bude konat již popáté. Jeho cílem je zvýšit kvalitu vědy a výzkumu na Fakultě architektury ČVUT a přispět k popularizaci vědy a výzkumu mezi studenty nižších stupňů studia. Kolokvium starších a nových doktorandů umožní porovnání a zhodnocení výsledků výzkumu a tvorby studentů doktorského studia mezi sebou. Tento ročník budou doktorandi poprvé odevzdávat v předstihu i písemné příspěvky, tzv. short papers, kde strušně představí teoretická východiska svého výzkumu, výzkumný cíl, zvolenou metodiku a případně dílčí závěry. Tento postup pomůže doktorandům přesně formulovat své myšlenky, navíc umožní oponentům kvalifikovaněji reagovat na představené teze. Kolokvia doprovází výstava posterů všech zúčastněných doktorandů. Prezentované příspěvky a postery budou publikovány na doprovodné webové aplikaci. V době Týdne vědy a výzkumu a výstavy posterů proběhne též velká celoevropská akce Noc vědců, které se FA zúčastní potřetí. Ta se koná poslední pátek v září. Na všechny výše uvedené akce bude pozvaná i odborná veřejnost prostřednictvím webových stránek Fakulty architektury ČVUT a architektonických serverů. Laická veřejnost bude pozvána na Noc vědců. Ta právě způsobuje cca 50% navýšení rozpočtu oproti minulým ročníkům. Její samostatné pořádání by však na základě letošní zkušenosti vyšlo dráž. Týden vědy a výzkumu proběhne ve čtyřech základních sekcích: 1/ konference nových doktorandů 2/ konference starších doktorandů 3/ výstava posterů 4/ Noc vědců Termíny: Termín pro zaslání přihlášek a abstraktu: 31. 3.