Výzkumné projekty

Zdroje realitních dat pro simulační modely využívané pro hodnocení území

Šilha, M.
Publikováno v
In: Průmysl, energetika, stavebnictví. Praha: ČVUT, Fakulta stavební, Katedra ekonomiky a řízení ve stavebnictví, 2015, ISBN 978-80-01-05784-1.
Anotace
Oceňování přírodních statků se věnuje metodám, jak přírodnímu statku přiřadit určitou hodnotu a to i přesto, že s takovýmto statkem nemusí být realizována běžná tržní směna. Jde tedy o proces, při němž je danému statku či jevu přiřazen peněžní rozměr.
Šilha, M.
Publikováno v
In: Mezinárodní vědecko-výzkumné kolokvium studentů doktorského studia Architektura a urbanismus ve středoevropském prostoru.. Praha: Fakulta architektury ČVUT, 2014, pp. 41-43. ISBN 978-80-
Anotace
Cílem článku je nastínit možné použití modelu hedonické ceny na analýzu hodnot vybraných aspektů bydlení na realitním trhu v Praze. Konkrétně byl zkoumán trh s byty všech velikosti mimo bytů s extrémními cenami. Na testovacím modelu bude odzkoušeno použití modelu hédonických cen na základních substancích spojených přímo s vlastnostmi bytu.