Výzkumné projekty

Strategie výzkumu, dokumentace a ochrany poválečných architektonických děl MoMo

Tématem konference budou nové poznatky o poválečné vrstvě české moderní architektury. O výsledcích své badatelské práce v oblasti výzkumu a dokumentace poválečné architektury v České republice budou referovat doktorandi FA ČVUT. Budou představeny výsledky práce studentů FA ČVUT - výstupy pilotního semináře (cvičení) k DA1, který proběhl v ZS 2015-2016 a týkal se architektury druhé poloviny 20. století, jejího mapování a kontextuální interpretace. Bude diskutováno možné zapojení studentských výzkumů FA ČVUT do aktivit pracovní skupiny DoCoMoMo Cz. Konání konference bude spojeno se zasedáním této pracovní skupiny. Vyzvané koreferáty přednesou předsedové pracovních skupin DoCoMoMo Slovakia a DoCoMoMo Czech Republic. Jedním z cílů konference bude alaýza problematiky ochrany architektonických památek druhé poloviny 20. století v České republice, tedy tématu, které se je v současné době velmi aktuální (z poslední doby např. kauzy Transgas, velvyslanectví v Berlíně atp.).