Výzkumné projekty

Výukový manuál - Technical Infrastructure II – Urban Utilities ( AJ )

Výukový manuál předmětu Technical Infrastructure – Urban Utilities II by měl pomoci zahraničním studentům v orientaci při průzkumu a vyhodnocení urbanizovaného území z hlediska jeho energetických nároků a koncepce základních rozvodů technické infrastruktury. Měl by studenty seznámit se způsoby uspořádání a vedení jednotlivých sít, funkcí a strategií umístění uzlových bodů, případně s dalšími nejen technickými požadavky na jednotlivá vedení. Technická vybavenost území by měla být v souladu s architektonicko-urbanistickými požadavky zkoumaného území. Metoda práce: Zpracovat analýzu urbanizovaného prostředí tak, aby byl jasně daný postup při průzkumu. Tento postup doplnit názornými příklady a vysvětlivkami, aby byla patrná návaznost při jeho zpracování. Roztřídit jednotlivá data a pochopit jejich využití při následném posuzování již konkrétní technické sítě. Zaměřit se na energetické potřeby vybraného území a stanovit jeho jednotlivé dílčí energetické nároky.