Výzkumné projekty

Reliéf – studijní text a výukové modely

Cílem projektu je seznámit studenty se základními principy perspektivního reliéfu, vytvoření 3D modelů reliéfů architektonických objektů pomocí 3D tiskárny, vytvoření další kapitoly elektronických skript, kde bude teoretický úvod o reliéfní perspektivě a návod na tvorbu modelů v CADu tak, aby případně později mohly být vytisknuty 3D tiskárnou. Studijní text Reliéf, který bude publikován na webu ústavu 15122, je vhodný pro studenty všech oborů vyučovaných na FA ČVUT. Počáteční sběr dat a dostupných materiálů (především zahraničních) pro studenty proběhne ještě v měsíci únoru. Následně bude v letním semestru školního roku 2021/2022 vytvořeno pod vedením RNDr. Kolářové několik vzorových modelů reliéfu architektonických objektů se zájemci z řad studentů prvního ročníku oboru Architektura a urbanismus. Na základě této zkušební skupiny vznikne učební text, který by zahrnoval teoretický úvod, návod na vytvoření reliéfu a jeho použití v praxi a návod na vytvoření modelu v CADu. Následně bude v zimním semestru školního roku 2022/2023 podle tohoto textu vytvořena další sada modelů reliéfní perspektivy dobrovolníky z řad studentů oborů Krajinářská architektura a Design. Po revizi textu a odladění detailů bude text publikován na webu ústavu 15122 jako další kapitola elektronických skript. Výukový materiál, který využívá nejmodernější možnosti zobrazování, bude doplňovat a rozšiřovat přednášky z deskriptivní geometrie, je využitelný pro studenty všech oborů vyučovaných na FA ČVUT i v dalších letech. Výstup(y) projektu: 3D modely perspektivního reliéfu použitelné ve výuce Kapitola Reliéf v elektronických skriptech.