Výzkumné projekty

Smart Urbanism

Tvorba studijních opor pro předmět Smart Urbanism, který zajišťuje Ústav prostorového plánování jako součást magisterského studijního programu Smart Cities zajišťovaného společně FD, FA ČVUT a Universitou El Paso v USA, která je partnerskou universitou „Dual degree“ studijního programu. Základem práce bude kritická analýza a revize stávajícího programu výuky předmětu s ohledem na nutnost oslovit studenty z různých technických disciplín: • Analýza, rešerše, opatřování výchozích podkladů • Kritická revize témat Smart Cities a způsobu jejich výkladu v historických souvislostech a v kontextu soudobého města • Výběr a zpracování případových studií z historie i současnosti, které názorně ilustrují kritická témata Smart Cities • Příprava témat pro seminární práce studentů • Konzultace s garanty navazujících předmětů v programu Smart Cities • Tvorba digitálních podkladů pro přednášky a samostudium Projekt výrazně posílí mezinárodní konkurenceschopnost výuky zahraničních studentů (zejména samoplátců) na FA ČVUT a posílí kritický a komplexní přístup budoucích odborníků na vystavěné prostředí měst v nastupující digitální revoluci. Význam/přínos Projekt výrazně posílí mezinárodní konkurenceschopnost výuky zahraničních studentů (zejména samoplátců) na FA ČVUT a posílí kritický a komplexní přístup budoucích odborníků na vystavěné prostředí měst v nastupující digitální revoluci. Výstup(y) projektu Výstupem projektu budou inovované pdf prezentace přednášek a jejich videozáznamy pro umístění na internet doplněné o podklady pro samostudium, itineráře pro exkurze, jež jsou součástí cvičení a doplněný studijní fond k dispozici studentům. V rámci projektu by měla být rovněž nakoupeny vybrané studijní materiály.