Výzkumné projekty

MĚ100 - o ekonomických souvislostech v územním plánování

Sedmý ročník mezinárodní konference s názvem MĚ100 - o ekonomických souvislostech v územním plánování opět propojí tématiku plánování, urbanismu a propojujících ekonomických aspektů. Cílem konference je umožnit prezentaci územně plánovacích, urbanistických a ekonomických témat se vzájemným přesahem. Na konferenci dostávají příležitost představit své doktorské práce v rozpracovanosti studenti škol, které se problematice ekonomiky území věnují (FA ČVUT, FSv ČVUT, České zemědělská univerzita v Praze, UJEP v Ústí nad Labem, FSv v Brně, FA STU v Bratislavě, VŠE, VŠB v Ostravě, Centrum pro ekonomický výzkum IEEP). Vzhledem k účasti doktorandů z International Real Estate Business School z univerzity v Regensburgu a Bartlett School of Planning z Londýna budou příspěvky prezentovány v angličtině. Konferenci doplní přednášky zahraničních expertů na dané téma (Martijn Kanters (NL), Prof. Tobias Just (GER)). Konference bude pořádána v součinnosti Kat. ekonomiky a řízení ve stavebnictví Fsv ČVUT a s Institutem pro ekonomickou a ekologickou politiku. Nad konferencí již převzal záštitu IPR Praha, Asociace pro urbanismus a územní plánování ČR a Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí.Konference bude vysílána současně na streamu.