Výzkumné projekty

Dřevěné konstrukce - prvky veřejného prostranství

Tématem konference budou dřevostavby, konkrétně prvky veřejného prostranství. Jedná se o vědeckou konferenci, kde budou mít možnost prezentovat své příspěvky studenti FA, kteří se v rámci studia aktuálně zabývají tématem dřevostaveb, dále studenti dalších fakult ČVUT v Praze, ale také studenti jiných vysokých škol, stejně tak i doktorandi či jiná odborná veřejnost. Na konferenci bude přítomen jako host renomovaný profesor v dané problematice. Přednese vyzvanou přednášku a po celou dobu konání konference bude studentům odborným poradcem. Posláním konference bude rozvíjení odborných znalostí a tvůrčích schopností studentů, podpora jejich odborných a uměleckých zájmů, popularizace problematiky dřevostaveb, a také prezentace samotné fakulty architektury široké veřejnosti. Cílem konference je naučit studenty prezentovat své práce před odbornou veřejností. Tato zkušenost jim bude užitečná nejen na vědeckých konferencích, ale i při obhajobách jejich projektů či absolventských prací, při architektonických soutěžích a připraví je k snadnému vstupu do praxe. Studentům bude umožněn odborný styk, výměna zkušeností, konzultace a společné řešení odborných problémů. Bude jim k dispozici také odborník v dané oblasti. V neposední řadě bude výzkumným výsledkem pro RIV jednak samotné uspořádání konference, jednak tištěný sborník příspěvků.