Výzkumné projekty

Architektonická digitální skica a její interaktivita ve fázích konceptu

V minulých ročnících grantové soutěže jsme úspěšné a systematicky řešili (A) Kategorizaci digitálních skic pro komunikaci (B) Kategorizaci nástrojů pro digitální skicování. Které byly i úspěšně publikovány na konferenci eCAADe21.(C) Rozhovory s architektama na téma skice a nástroje pro ověření teoretického rámce. Zde vzišli zasadní zjištění ohledem efektivity skicování ve fázích konceptu návrhu kdy není možno rendrovat protože nejsou detaily. Za nejdůležitější aspekt digitální i tradiční skice byla potvrzena interaktivita s klientem. V tomto roce bychom rádi grantové prostředky zaměřili na prozkoumání této interaktivity ve fázích konceptu návrhu a to konkrétně na výjezdu do Canady - Montreal. Kde o daný výzkum projevili zájem Tomas Dorta z Montrelské univerzity designu - projekt HYVE3D (od r.2014) a Hadas Sopher z Fakulty Architektury v Nantes (výzkum: interakce ve fázích designu), která se výzkumu taky osobně účastní. V daném výzkumu můžou přinést velice cenné poznatky interaktivity. Díky jejích zázemí a legálních smluv je zde veliký přínos nejen pro můj výzkum, ale celkově pro obor architektura v ČR.