Výzkumné projekty

MĚ100 - Ekonimika územního plánování

Již devátý ročník mezinárodní konference s názvem MĚ100 - Ekonomika územního plánování propojí tématiku plánování, urbanismu a souvisejících ekonomických aspektů. Cílem konference je umožnit prezentaci územně plánovacích, urbanistických a ekonomických témat se vzájemným přesahem. Na konferenci dostávají příležitost představit své doktorské práce v rozpracovanosti studenti českých i zahraničních škol, které se problematice ekonomiky území věnují (IREBS Regensburg, Corvinus University Budapest, Bartlett School of Planning London, FA ČVUT, FSv ČVUT, UJEP v Ústí nad Labem, FA STU v Bratislavě, VŠE v Praze, VŠB v Ostravě, Přírodovědecká fakulta UP v Olomouci,). V nadcházejícím ročníku opět potvrdili účast experti i studenti z International Real Estate Business School z univerzity v Regensburgu - vrcholného německého pracoviště v oblasti nemovitostí. Příspěvky budou prezentovány v angličtině. Konferenci doplní přednášky zahraničních a českých expertů na dané téma (Prof. Dr. Artem Korzhenevych, TU Dresden, Prof. Dr. Tobias Just, IREBS Regensburg, Lukáš Kovanda, Trinity Bank, Prof. Tim Schwanen, Oxford). Konference bude pořádána v součinnosti s Kat. ekonomiky a řízení ve stavebnictví Fsv ČVUT a Národohospodářskou fakultou VŠE v Praze. Partnery konference jsou IPR Praha, Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí a Asociace pro urbanismus a územní plánování ČR a nejnověji Svaz měst a obcí.