Výzkumné projekty

Studentská vědecká konference FA pro doktorandy 1. ročníku

Studentská vědecká konference pořádaná v roce 2024 bude již 13. ročníkem tohoto setkání doktorandů, studujících na FA ČVUT. Během roku 2023 došlo na FA ke schválení Řádu doktorského studia. Součástí řádu se stalo povinné absolvování Studentské vědecké konference FA pro doktorandy 1. ročníku, která se oproti Týdnu vědy a výzkumu, jak se podobné setkání nazývalo dříve, bude konat na konci letního semestru. Tato konference je povinná pro všechny studující prvního ročníku. Součástí jsou pozvaní hosté, jak z FA, tak externisté, kteří během konference reagují na studentské příspěvky. Cíl konference se oproti minulým letům mírně upřesnil - naším cílem je, aby studující po absolvování prvních dvou semestrů, ještě před letními prázdninami, měli možnost konfrontovat svou práci s odborníky a externisty mimo svého školitele/školitelku. Reakce a připomínky, které získají, mají možnost zapracovat do Stavu poznání - výstupu, který odevzdávají následující semestr. Další zapojení do studentské konference následující rok se neočekává, namísto toho se mají studující zapojit do standardní vědecké konference mimo FA. Na základě zkušenosti z roku 2023 jsme se rozhodli zrušit výstavu posterů, a zaměřit energii studujících na samotné příspěvky. Za tímto cílem došlo v roce 2023 k vytvoření makety prezentace, která obsahuje přesné názvy a obsahy jednotlivých slidů tak, aby naváděla doktorandy k řádné metodice práce.