Lidé

PhDr. Kateřina Valentová

vedoucí Kabinetu jazyků FA ČVUT

Vzdělání

Stáže, školení a kurzy: studijní pobyt na Sheffield Halam University, studijní pobyt na TU Graz, metodická školení a konference Akcent International House, školení Společnosti pro kritické myšlení, překladatelský kurs právnické angličtiny na PF UK Praha, pravidelná každoroční účast na konferencích Autumn P.A.R.K. School Conference a Spring P.A.R.K. School Conference v Brně, absolvování jazykového kurzu Rétorika pro akademické pracovníky pořádaného MÚ ČVUT, pravidelná účast na kurzu Zvyšování kompetencí akademických pracovníků v rámci grantového projektu FA – důraz na lektorské dovednosti, metodická školení jazykového institutu Glossa specializovaná na didaktiku anglického jazyka a češtiny pro cizince, účast na didaktické konferenci o češtině pro cizince pořádané Ústavem odborné a jazykové přípravy UK.

Publikační a překladatelská činnost

• Supplement to English Course I, skripta pro FSv ČVUT
  • pravidelné překlady pro Indonéské velvyslanectví
  • překlady odborných textů v oboru stavebnictví a architektura, na FA překlady pro ostatní ústavy fakulty včetně dřívější anglické verze webových stránek FA