Kabinet jazyků

3 výsledky

Pierre von Meiss
Publikováno v
Nakladatelství Archa – Pavel Jungmann, 2018. ISBN 978-80-87545-61-4.
Překlad monografie
Anotace
Kniha nabízí čtenáři úvod do navrhování a architektonické kritiky z pohledu dnešní doby. První část zkoumá prostředky architektonické kompozice a dále vztahy mezi prostorem, světlem a místem. Ve druhé části autor nabízí několik klíčů k řízení vztahu mezi formou, materiálem a konstrukcí a připomíná, že samotný důvod stavět nebyl nikdy sám o sobě postačující pro vznik formy domu nebo města. První české vydání, které je překladem 3. francouzského vydání z roku 2014, nabízí revidovaný a přepracovaný obsah s třemi přidanými kapitolami věnovanými tektonice.
Krýzlová, Z.
Publikováno v
Praha: Czech Technical University in Prague, 2006.
Vysokoškolská učebnice
Související lidé
Anotace
Elektronická multimediální učebnice odborné francouzštiny stylové oblasti architektury - urbanismu, texty, videosekvence a cvičení
Krýzlová, Z.
Publikováno v
Praha: Czech Technical University in Prague, 2001. ISBN 80-01-02345-1.
Vysokoškolská učebnice
Související lidé
Anotace
Francouzsko-český abecední a tématický slovník odborných výrazů z oblasti architektury a urbanismu