Ústav nabízí šest vertikálních ateliérů s různým zaměřením (od průmyslového designu přes produktový, interiérový až po experimentální design) a dva ateliéry základů designu. Studenti si mezi nimi mohou vybírat a postupně tak vyprofilovat své zaměření v budoucí praxi.
Ústav se zaměřuje na mezioborovou spolupráci a participaci na reálných projektech ostatních fakult ČVUT. Zadání ateliérových projektů jsou obvykle přizpůsobována aktuálnímu výzkumu na partnerských pracovištích. Mezifakultní týmy dokáží pracovat velmi efektivně a spolupráce je oboustranně přínosná. Studenti mají možnost konzultovat a realizovat své vize ve spolupráci s odborníky z dalších fakult ČVUT, zejména z Fakulty elektrotechnické, Fakulty strojní, Fakulty informačních technologií a Fakulty biomedicínského inženýrství.
Úspěšné projekty vznikají také na základě zadání vytvořených ve spolupráci s renomovanými firmami, jako jsou RWE, Sapeli, Technistone, Galavito, Tesla, Meva, Meopta, Viadrus či Lasvit. Jejich součástí jsou technologické exkurze ve výrobě a realizace vybraných studentských projektů přímo u výrobců.
Studijní obor design, zastoupený ve všech navazujících studijních programech (bakalářském, magisterském a doktorském), čerpá z komplexní nabídky technických, praktických i humanitních předmětů Fakulty architektury i ostatních fakult ČVUT.
V umělecké činnosti se uplatňuje umělecká a designérská tvorba pedagogů, ale také prezentování studentských prací na mimoškolních výstavách, festivalech a oborových soutěžích.
Design Experiences
Design Experiences je přednáškový cyklus pořádaný Ústavem designu FA ČVUT o aktuálních tématech designové praxe i teorie zprostředkovávající zkušenosti tuzemských i zahraničních osobností.
Chcete o cyklu Design Experiences vědět víc? Pokračujte tudy.