Ateliéry

Ateliér Fišer

Zaměřujeme se na tvorbu v oblasti architektonického detailu. Důraz klademe na kvalitu výstupu práce podložené získanou modelovou zručností a čitelností průvodní dokumentace. Chceme vychovávat komplexní designérské osobnosti s předpokladem úspěšného uplatnění v praxi, studentská práce proto musí kromě výtvarné kreativity a užité hodnoty produktu splňovat i ekologické a ekonomické parametry.

Ateliér úspěšně spolupracuje s Českým porcelánem v Dubí a Duchcově, s Ideal Standard v Teplicích a Lasselsberger v Lubné. I v zimním semestru 2019/2020 studenti vytvořili řadu produktů interiérového charakteru, různé typy 3D obkladů, svítidel, nápojových setů, mís a váz, věšák nebo reproduktor. Tradiční technologie a vstřícnost společností uchvátily některé studenty natolik, že se rozhodli ve spolupráci pokračovat ve svých bakalářských a diplomních pracích. Foto: 3D obklad, autorka Dayana Gress.

Za obsah této stránky zodpovídá: prof. Akad. arch. Jan Fišer