Ateliéry

FLYBOX | Filmová škola se studentským bydlením

LS 2024

Zadání

Úkolem je navrhnout chybějící městský blok na Vinohradech nad nádrží pitné vody z PVK (Pražské vodovody a kanalizace) mezi Florou a Orionkou. Neobvyklým specifikem kontextu je, že nad touto vodní nádrží, která vyplňuje většinu městského bloku přibližně 60x100 metrů, nemohou být vertikální podpory.

Jedním z hlavních výzkumů je proto vymyslet atypické konstrukční koncepty, které by se mohly překlenout kolem 50 metrů metrů pouze s obvodovými svislými podporami po obvodu. Ve skutečnosti se bude jednat o projekt, kde bude vztah mezi konstrukcí, formou a programem úzce provázán/reciproční.

Některé inspirativní analogie lze nalézt od děl ruských konstruktivistů k dílům Louise Kahna, Oscara Niemeyera a Rema Koolhaase. Hlavním programem bude filmová škola se studentským bydlením. Alternativním programem může být exkluzivní bydlení/apartmány.

Za obsah této stránky zodpovídá: prof. Ing. arch. Vladimír Krátký