Výzkumné projekty

Experimentální metody projektování - nové trendy v metodice návrhu architektonických a inženýrských děl

Hulín, J.
Publikováno v
ERA 21. 2009, 9(1), 58-61. ISSN 1213-6212.
Související lidé
Anotace
První ze série článků o programování v architektuře se věnuje tomu, jak za pomoci jednoduchých programů (skriptů) automatizovat rutinní práci při architektonickém navrhování. Na příkladu návrhu fasády Tančícího domu je dokumentován přínos programování pro nestandardní architekturu a inspirativní praktické cvičení vysvětluje krok za krokem strukturu jednoduchého skriptu.
Achten, H.
Publikováno v
International Journal of Architectural Computing. 2009, 7(4), 506-534. ISSN 1478-0771.
Anotace
Experimental design methods are applied in all phases of the design process and by almost every party involved in the design process. In this paper, we aim to give an overview of the background, applications, and technologies involved. A limited simple metric is introduced for assessing the degree of innovation. Future developments are outlined.
Pavlík, M. - Pánek, M. - Bílek, V.B. - Hlavín, J., - Přeček, L.P.
Publikováno v
In: Proměny konstrukcí, technologií. Praha: České vysoké učení technické v Praze, Fakulta architektury, 2006. pp. 23-38. ISBN 80-01-03527-1.
Související lidé
Anotace
Konstrukční systémy na bázi dřeva
Pavlík, M.
Publikováno v
In: 12th International Scientific Conference - section 7 - Civil Engineering Management. Brno: Brno University of Technology, 2009. pp. 211-215. ISBN 978-80-7204-629-4.
Anotace
Progresivní technická a konstrukční řešení jednotlivých kompletačních subsystémů vícepodlažních budov, které dotvářejí intravilán města,vycházejí především z nutnosti vytvořit optimální vnitřní prostředí, které je ovlivňováno nejen velkou řadou proměnlivých parametrů, a to vnějších i vnitřních. Návrh takovýchto systémů je proto komplexní systémovou úlohou s multidisciplinárním charakterem. Zejména se to týká fasádních plášťů tzv. vyšší generace, které jsou svou aktivní funkcí schopny reagovat na měnící se okrajové podmínky a pozitivně ovlivňovat vnitřní mikroklima budovy.