Výzkumné projekty

Skutečný Santini. Komentovaná výstava studentských prací a inovace navazujících předmětů DAT 3, DAT 5

Projekt je zaměřen na inovaci a propagaci výuky dějin raně novověké, zejm. tzv. barokní architektury, a to jak v českojazyčné, tak v anglojazyčné výuce (předměty DAT 3, DAT 5, History of architecture 3 / 4 (III / IV). Projekt je konkrétně zacílen na výzkum a prezentaci díla Jana Blažeje Santiniho-Aichla při příležitosti 345. výročí jeho narození. Práce by zahrnuly různé Santiniho stavby především z oblasti západních Čech. Kromě provedení standardní studentské seminární práce by projekt zahrnoval nejen běžné vedení ze strany vyučujícího, ale také vytvoření komentářů k jednotlivým stavbám a jejich vizualizacím či modelům. Práce by tak kombinovala přímou analýzu architektury (zaměření budov, analýza geometrie) s historickým přístupem.