Výzkumné projekty

Inovace předmětu SF1B, včetně zavedení současně používaných výpočetních programů v praxi

Projekt bude řešit inovaci předmětu Stavební fyzika I (SF1B), který je určen převážně studentům 2. ročníků fakulty architektury ČVUT v Praze. Předmět SF1 se zabývá osluněním, denním osvětlením a akustikou. Nyní máme možnost s modernějším softwearovým vybavením tento předmět posunout a nabídnout tak studentům sofistikovanější formu výuky, která kopíruje současné metodiky používané v projektantské praxi včetně odezvy na novou evropskou normu v oblasti denního osvětlení a oslunění. Programy pro výpočet oslunění a denního osvětlení máme již na Ústavě stavebnictví II zakoupené, včetně aktualizace s novou evropskou normou. Dále vyhodnotíme i akustické výpočetní programy a vybereme pro studenty nejpoužitelnější. Nyní bychom rádi vytvořili příkladové studie včetně podrobného popisu, které by posloužily studentům při výuce jako důležitá pomůcka. Podklady by dostávali studenti během výuky, aby si do nich mohli dělat další poznámky a reagovat tak na jejich osobní potřeby během výuky.