Lidé

prof. ak. soch. Marian Karel

vedoucí ateliéru Karel – Šafařík, vedoucí Ústavu designu

Autoři
Frouzová, J. - Šafařík, J., - Karel, M.
Publikováno v
Praha: Czech Technical University in Prague, 2021. ISBN 978-80-01-06823-6.
Kniha
Anotace
Publikace slouží jako report projektu, který proběhl v zimním semestru 2019/2020 v ateliéru Karel/Šafařík v rámci oboru Design na Fakultě architektury ČVUT. Byl to první projekt, z řady plánovaných, který se věnoval navrhování pro tzv. „well-being“ (lidskou pohodu/spokojenost) a zároveň studentům zprostředkovával nástroje a metody uživatelského výzkumu pro navrhování designu zaměřeného na člověka (Human-centered design).
Autoři
Bielčík, J. ed. - Berka, R. ed. - Tomášik, B. ed. - Civiš, S. ed. - Broz, M. ed. - Hybler, J. ed. - Šafařík, J. ed. - Karel, M. ed. - Aslan, J. ed., - Machová, I. ed.
Publikováno v
Praha: Czech Technical University in Prague, 2020. ISBN 978-80-01-06821-2.
Kniha - sborník kapitol
Anotace
Tento text vznikl v rámci podprogramu Jazyk pro komunikaci VĚDA –⁠ UMĚNÍ –⁠ VEŘEJNOST projektu Centra pokročilých aplikovaných přírodních věd (CAAS), jako první ze čtyř částí popisujících genezi vývoje prvního ze čtyř uměleckých výstupů, které reflektují myšlenky a předmět výzkumu v oblasti částicové fyziky. Na základě příspěvků fyziků, designerů a inženýrů je zde popsán proces vznikající spolupráce, která vyústila v konečný návrh plastiky, a to navzdory zdánlivé rozdílnosti předmětu zájmu umělců a výzkumníků.

Za obsah této stránky zodpovídá: prof. ak. soch. Marian Karel