Vedoucí
Odborný asistent
Doktorandi
Krajina je pouze jedna. Úkolem atelieru je naučit studenty vnímat krajinu jako celek tvořen přírodními a kulturními prvky a strukturami. Smyslem ateliéru je seznámit studenty s navrhováním ve velkém, krajinném měřítku. Cílem je naučit studenty přemýšlet o svých návrzích holisticky, tak aby přistupovali k navrhování strukturálním způsobem, ve které budou schopni vnímat jednotlivé prvky a vrstvy krajiny jako integrální součást celku. Studenti se naučí vnímat krajinu jako živý organizmus ovlivněný lidskou činností.
Do ateliéru se můžete přihlásit dle instrukcí fakulty.
Zadání atelierových témat velkého krajinářského měřítka jsou určena pro studenty, kteří mají zájem nahlížet na území jako na jeden funkční celek. Rádi přivítáme nejen krajináře, ale také urbanisty a architekty. Velký důraz klademe na práci ve skupině, ideálně v mezioborových a vertikálních teamech.
Každé zadání zpracovává tým studentů (min. tři studenti). Společně probíhají analýzy, syntézy a zpracování společné koncepce (vize) pro území. Vypracujete společné portfolio, model z tekutého písku (recyklujeme!:) a plachtu. V druhé půlce každý student vypracuje dílčí vrstvu nebo část území ve větším detailu, opět s portfoliem, modelem, plakátem.
Bližší informace k jednotlivým zadáním najdete v kapitole ZADÁNÍ.
V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat: klara.salzmann@cvut.cz / becvazuz@fa.cvut.cz / pozdetom@student.cvut.cz
Zájemci o studium v ateliéru mohou využít osobní setkání v úterý 10.9. 12.00-14.00
*** papírové přihlášky nejsou letos potřeba***