Škola architektury

Michael Hughes

Michael Hughes vystudoval University of Virginia a Princeton University, je profesorem a bývalým vedoucím katedry architektury na Americké univerzitě v Šardžá. Jeho výuka kombinuje plnohodnotnou praktickou pedagogiku a práci s komunitou prostřednictvím projektů zaměřených na malá, nenápadná a často zapomenutá místa přiléhající k životu lidí s nedostatečnou péčí. Tyto mikroměstské projekty, které se nacházejí na pomezí architektury a krajiny, usilují o vytvoření zážitkového potěšení z drobných návrhových příležitostí, které zlepšují veřejný prostor, podporují hru a projevují sociální a environmentální uvědomění. Jako zakladatel Design Build Initiative (DBI) na AUS se Hughes zaměřil na rekonstrukci studijního programu, aby poskytl iterativní úvod do analogové a digitální výroby, který přednáší různorodá skupina vyučujících. Projekty dokončené v rámci DBI vedlo osm různých členů fakulty a byly oceněny třemi cenami ACSA Design-Build Awards a devíti cenami AIA Middle East Design Awards.

foto kredit Michael Hughes

Marie a Keith Zawistowští

Marie a Keith Zawistowští se seznámili v Rural Studiu na Auburn University, když jako studenti spolupracovali s architektem Sambo Mockbeem na návrhu a stavbě charitativního domu pro Lucy Harrisovou a její rodinu. Od té doby založili kancelář onSITE, vytváří stavby, které jsou hluboce zakořeněny v identitě lidí a místa. Řadu let působili na Virginia Tech ve Spojených státech. Nyní kromě své praxe vyučují na ENSA Grenoble ve Francii, kde vedou designbuildLAB v programu Architektura prostředí a konstruktivní kultury.

foto kredit Gaston Bergeret
foto kredit designbuildLAB
foto kredit Francois Croisille
foto kredit Salem Mostefaoui
foto kredit Max Verret
foto kredit Francois Croisille

Za obsah této stránky zodpovídá: Ing. arch. Kateřina Rottová, Ph.D.