Výzkumné projekty

Publikováno v
In: OFF GRID HOUSING - návrh ostrovního RD s důrazem na klimatický design a obnovitelné zdroje energie. Praha: CTU. Faculty of Architecture, 2023. p. 66-71. ISBN 978-80-01-07228-8.
Anotace
Změny životního prostředí, které odrážejí zhoršující se klimatickou situaci Země, nás nutí přehodnotit dosavadní způsob života. Současný konzumní přístup společnosti je dlouhodobě neudržitelný. Proto se hledají alternativy, které jsou podmíněny změnou chování lidí a jsou založeny na cirkulárním hospodaření. Redukuje se množství a potřeby, produkty se zpětně využívají a recyklují. Příkladem může být způsob ostrovního bydlení – OFF GRID HOUSING.
Vyoralová, Z. ed. - Novotný, F. ed., - Košťálová, J. ed.
Publikováno v
FA ČVUT Praha, 2023-05-16. Praha: CTU. Faculty of Architecture, 2023. ISBN 978-80-01-07228-8.
Publikováno v
Zpravodaj WTA CZ. 2023,(3-4/2023), 22-26. ISSN 1213-7308.
Anotace
Změny životního prostředí, které odrážejí zhoršující se klimatickou situaci Země, nás nutí přehodnotit dosavadní způsob života. Současný konzumní přístup společnosti je dlouhodobě neudržitelný. Proto se hledají alternativy, které jsou podmíněny změnou chování lidí a jsou založeny na cirkulárním hospodaření. Redukuje se množství a potřeby, produkty se zpětně využívají a recyklují. Příkladem může být způsob ostrovního bydlení, který je známý pod jménem „Zeměloď“
Publikováno v
In: Rehabilitation and reconstruction of buildings 2023. Praha: Vědeckotechnická společnost pro sanace staveb a péči o památky WTA CZ, 2023. p. 14-17. ISBN 978-80-908408-2-9.
Anotace
We live in very hectic times. Huge industrial and technological advances are having a fatal impact on our environment. It is necessary to act immediately to put into practice the conclusions of Agenda 30 and the Green Deal, which aim to put Europe on the path to ecological transformation with the ultimate goal of achieving Europe's carbon neutrality in 2050. A change in housing philosophy also contributes to this aim. Island dwellings, which are completely independent of the energy supplied, are coming to the fore. They operate on circular, sustainable principles. An example of such sustainable housing is the type of island living known as "Earthship".
Publikováno v
In: Sanace a rekonstrukce Staveb 2023. Praha: Vědeckotechnická společnost pro sanace staveb a péči o památky WTA CZ, 2023. p. 22-26. ISBN 978-80-908408-1-2.