Fakulta vypisuje volby do akademických senátů FA a ČVUT

Do 27. října je možné podávat návrhy na kandidáty do Akademického senátu Fakulty architektury ČVUT a do Akademického senátu ČVUT ve volebním obvodu FA. Kandidáti a kandidátky se akademické obci představí na volební schůzi 31. října v 18 hodin. Volby se budou konat 14. a 15. listopadu.

Akademický senát FA a Akademický senát ČVUT jsou samosprávné zastupitelské akademické orgány. Jejich členové a členky se aktivně podílejí na rozhodování o dění na škole, o jejím dalším směřování, nabídce studijních programů nebo rozpočtu.

Důležitým posláním obou akademických senátů je také posílení komunikace mezi akademickými funkcionáři a akademickou obcí. Studenti a studentky mají možnost aktivně ovlivňovat dění na fakultě i celé univerzitě a spolurozhodovat zejména o studijních záležitostech prostřednictvím studentských senátorů a senátorek.

Do AS FA ČVUT je voleno 10 zástupců akademických pracovníků a 5 zástupců studujících. Do AS ČVUT pak 3 zástupci akademických pracovníků a 2 zástupci studujících.

Harmonogram voleb

• 10. 10. – Zveřejnění harmonogramu voleb
  • 27. 10. v 12.00 – Uzávěrka podání návrhů na kandidáty
  • 31. 10. v 8.00 – Zveřejnění přijatých kandidátek na webu FA
  • 31. 10. v 18.00 – Představení kandidátů akademické obci – posluchárna 155 – Gočár
  • 14. – 15. 11. – VOLBY – elektronické hlasování na volby.cvut.cz
  • 16. 11. – Vyhlášení a zveřejnění výsledků voleb
  • 25. 11. – Termín podání námitek k průběhu voleb
  • 13. 12. – Termín pro vypořádání námitek

• 16. 11. – Poslední jednání původního senátu
  • 14. 12. – Ustavující jednání nového senátu

Volební komise FA ČVUT

Studující:

Vyučující:

Kandidát do AS

Kandidáta může navrhnout kterýkoli člen akademické obce, kandidát na člena AS musí souhlasit s nominací, tzn:

• vyplnit přihlášku s vlastnoručním podpisem a s fotografií v kvalitním rozlišení
  • přiložit text s volebním programem v rozsahu do 15 řádků textu
  • stručný text v rozsahu 150 znaků, který bude použit na propagaci na webu a sociálních sítích FA
  • kandidát do AS také vypracuje volební plakát ve formátu A4

Veškeré požadované materiály kandidující zašlou na adresu volby@fa.cvut.cz.

AS FA ČVUT

Akademický senát FA má 15 členů a členek, z toho jednu třetinu tvoří studující. Členy akademického senátu volí ze svých řad akademická obec fakulty. Senát se schází zpravidla jednou za měsíc. Kromě volby děkana fakulty senátoři a senátorky dále schvalují:

• návrhy děkana na zřízení, sloučení, splynutí, rozdělení nebo zrušení fakultních pracovišť
  • návrhy vnitřních předpisů fakulty
  • rozdělení finančních prostředků fakulty
  • výroční zprávy o činnosti a hospodaření fakulty
  • podmínky pro přijetí ke studiu
  • strategický záměr vzdělávací a tvůrčí činnosti fakulty

Senát se může zabývat i dalšími tématy a problémy souvisejícími s pedagogickou, vědeckovýzkumnou nebo studijní činností členů a členek akademické obce. Témata může navrhovat akademická obec prostřednictvím předsedy, případně kteréhokoliv senátora nebo senátorky.

AS ČVUT

Akademický senát ČVUT je volen akademickou obcí univerzity. Každou z osmi fakult zastupují tři senátoři nebo senátorky z řad akademických pracovníků a dva studenti nebo studentky. Dále akademická obec ČVUT příslušná nefakultním součástem univerzity volí celkem tři akademické pracovníky a dva studenty nebo studentky. AS ČVUT schvaluje:

• strategii a vnitřní předpisy ČVUT a jeho součástí
  • rozpočet univerzity
  • využívání finančních prostředků
  • výroční zprávy o činnosti a hospodaření ČVUT

Za obsah této stránky zodpovídá: doc. Ing. arch. Jan Jakub Tesař, Ph.D.