Prodlužujeme termín podávání kandidátek do AS FA ČVUT

Rozhodnutím volební komise lze podávat kandidátky do Akademického senátu FA ČVUT až do pondělí 31. 10. do 12.00 hodin.

Volební komise se po uzávěrce kandidátů dne 27.10. ve 12:00 rozhodla na základě bodu 9 čl.3 Volebního řádu Akademického Senátu FA ČVUT z důvodu nedostatečného počtu kandidátů prodloužit uzávěrku kandidátů do AS FA ČVUT do 31.10. – 12.00.

Na základě tohoto rozhodnutí upravujeme harmonogram voleb:

• 31. 10. v 12.00 – Uzávěrka podání návrhů na kandidáty
  • 31. 10. v 13.00 – Zveřejnění přijatých kandidátek na webu FA
  • 31. 10. v 18.00 – Představení kandidátů akademické obci – posluchárna 155 – Gočár
  • 14. – 15. 11. – VOLBY
  • 16. 11. – Vyhlášení a zveřejnění výsledků voleb
  • 25. 11. – Termín podání námitek k průběhu voleb
  • 13. 12. – Termín pro vypořádání námitek

Volební komise FA ČVUT

Studující:

Vyučující:

Kandidát do AS

Kandidáta může navrhnout kterýkoli člen akademické obce, kandidát na člena AS musí souhlasit s nominací, tzn:

• vyplnit přihlášku s vlastnoručním podpisem a s fotografií v kvalitním rozlišení
  • přiložit text s volebním programem v rozsahu do 15 řádků textu
  • stručný text v rozsahu 150 znaků, který bude použit na propagaci na webu a sociálních sítích FA
  • kandidát do AS také vypracuje volební plakát ve formátu A4

Veškeré požadované materiály kandidující zašlou na adresu volby@fa.cvut.cz.

AS FA ČVUT

Akademický senát FA má 15 členů a členek, z toho jednu třetinu tvoří studující. Členy akademického senátu volí ze svých řad akademická obec fakulty. Senát se schází zpravidla jednou za měsíc. Kromě volby děkana fakulty senátoři a senátorky dále schvalují:

• návrhy děkana na zřízení, sloučení, splynutí, rozdělení nebo zrušení fakultních pracovišť
  • návrhy vnitřních předpisů fakulty
  • rozdělení finančních prostředků fakulty
  • výroční zprávy o činnosti a hospodaření fakulty
  • podmínky pro přijetí ke studiu
  • strategický záměr vzdělávací a tvůrčí činnosti fakulty

Senát se může zabývat i dalšími tématy a problémy souvisejícími s pedagogickou, vědeckovýzkumnou nebo studijní činností členů a členek akademické obce. Témata může navrhovat akademická obec prostřednictvím předsedy, případně kteréhokoliv senátora nebo senátorky.

Za obsah této stránky zodpovídá: doc. Ing. arch. Jan Jakub Tesař, Ph.D.